Kaip automatizuoti verslo valdymo procesus įmonėje?

Šiuolaikinės įmonės beveik neįsivaizduojamos be automatizuotų procesų. Jų nauda versle – akivaizdi – taupomas laikas ir žmogiškieji resursai, padidėja darbo našumas ir paspartėja dokumentų tvarkymo procesai. Jei dar nepradėjote automatizacijos procesų savo įmonėje, bet norite optimizuoti veiklą – padėsime jums žengti pirmuosius žingsnius.

Pasiruoškite pokyčiams

Pirmiausia, prieš pradedant automatizuoti verslo procesus, žinoma, būtina žinoti, ką ir kodėl norite tobulinti. Taigi, pirmiausia turite atsakyti į 3 klausimus:

  1. Ar esate pasiryžę imtis pokyčių savo veiklos organizavime?
  2. Kuri jūsų verslo procesų sritis veikia neefektyviai?
  3. Kokio rezultato siekiate?

Turėkite omenyje, kad visko automatizuoti iškart nepavyks, o be to – tai paprasčiausiai nebūtų efektyvu. Kaip ir daugelį dalykų, automatizaciją taip pat reikia pradėti nuo vieno proceso.

Prioritetas – tik vienas

Net, jei ir atrodo, kad reikia automatizuoti visą įmonės veiklą, ir sunku išsirinkti svarbiausią sritį, šie kriterijai padės jums išsirinkti prioritetinį pokyčių reikalaujantį procesą:

  • Išskirkite ir pasirinkite trumpą, dažnai kartojamą, paprastą procesą. Taip minimaliomis priemonėmis pasieksite pirmuosius rezultatus ir pažinsite naują sau verslo valdymo būdą. Tai įkvėps ir padrąsins tolimesniems automatizavimo darbams.
  • Nesiimkite tų procesų, kurių keitimas sulauktų didžiausio darbuotojų pasipriešinimo arba atneštų mažiausiai naudos. Pajautus automatizacijos naudą kitose srityse, vėliau šie darbuotojai patys geriau vertins galimybę patobulinti savo darbo procesus.

Būkite budrūs stebėtojai

Vis dėlto, turėkite omenyje, kad automatizavus procesus, galite susidurti ir su aspektais, kurie neleis pajusti didžiausios jų naudos. Taip nutinka, jei naujais įrankiais nesinaudojama arba, jei automatizacijos procesas atliktas su klaidomis.

Todėl automatizavus įmonės veiklą, ypač svarbu stebėti, kaip sekasi naujuoju būdu valdyti įmonės veiklą. Pamačius trikdžius ar iškilusius iššūkius, nedelskite ir imkitės jas spręsti. Už visų problemų yra atitinkamos priežastys. Pavyzdžiui, vengimą naudotis nauja sistema gali lemti paprasčiausias informacijos trūkumas ar tai, jog procesas aiškiai nepriskirtas konkrečiam darbuotojui.

Kas toliau?

Optimizavus įmonės veiklą ir automatizavus verslo valdymo procesus, nepamirškite, kad visada yra vietų, kurias galite pagerinti. Todėl:

  • Išmatuokite realią automatizacijos atneštą naudą ir įvertinkite, gal jūsų įmonėje dar yra veiklos sričių, kurias galite optimizuoti.
  • Dalinkitės sėkmės istorijomis įmonės viduje – tai gali paskatinti kitus darbuotojus įsileisti automatizaciją į savo darbo procesus.
  • Tobulinkite procesus – pasaulis nestovi vietoje ir verslo valdymui nuolat kuriami vis daugiau galimybių suteikiantys sprendimai. Išnaudokite jų pranašumus.

Jei pasiryžote automatizuoti savo įmonės veiklą – galime jums padėti tai padaryti. Susisiekite su mumis ir padėsime įvertinti jūsų poreikius, o juos įvertinę pasiūlysime jums tinkamus sprendimus.

Mūsų paslaugos Tapti klientu